League of Legends

League of Legends to gra typu MOBA (Multiplayer online battle arena) stworzona przez studio Riot Games i wydana do pobrania za darmo  27 października 2009.

League of Legends

W meczu pojawiamy się na mapie Summoner’s Rift, podczas gry naszym celem jest zniszczenie bazy drużynie przeciwnej. Na mapie istnieje wiele obiektów wokół, których możemy grać, smoki, heraldy, Baron Nashor. Mamy do wyboru około 150 czempionów, które są przeznaczone na wydzielone pozycje.

Adc- AD Carry to postać, której zadaniem jest zadawanie jak najwyższych obrażeń i “wykerowanie” drużyny (doprowadzenie jej do zwycięstwa) Linia – Bot ( na samym dole)

Support – gracz(postać), która wspomaga naszego carry by nic mu się nie stało oraz ułatwia mu wyeliminowanie oponentów. Linia – Bot ( na samym dole)

Jungler – gracz, który wspomaga całą drużynę, farmiąc w lesie (pokonywać minionki by zdobywać exp) i zchodząć na linie innym graczom. Linia – Las ( połowa mapy jest naszym lasem i połowa jest lasem przeciwnego junglera)

Midlaner – gracz, który jest filarem drużyny, ma jedne z największych obrażeń, które musi wykorzystać by doprowadzić drużynę do zwycięstwa. Linia – Środkowa

Toplaner – gracz, który musi sam sobie poradzić przeciwko oponentowi. Jak miałbym porównać do czegoś Toplane’a to do bezludnej wyspy, na której dwóch ostatnich ludzi przeżyło i walczą oni teraz o przetrwanie.

League of Legends - Umówienie podstaw League of Legends

W lidze legend istnieje system rang i gry rankingowe, możemy zdobywać rangę dopiero od poziomu 30.
Rangami w tej grze są:
– Żelazo – najgorsza
– Brąz
– Srebro
– Złoto
– Platyna
– Diament
– Master
– Grand Master
– Challenger – najlepsza

Rangi w LoL - Czy potrafisz rozpoznać poszczególne rangi w League of Legends?  - ITselect

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *